сряда, 2 февруари 2011 г.

„Бдин” си тръгна с победа от Криводол

„Ботев”-Криводол загуби с 2:3 от „Бдин”-Видин в контролен мач. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в Криводол. Поради травми в мача с видинчани не играха вратарят Боян Данов, защитниците Ивайло Димитров и Павлин Каменов, халфовете Росен Танев и Благовест Ценов и нападателят Ангел Петров. Гостите от „Бдин” откриха резултата в 29-ата минута. С далечен удар от около 20 метра Николай Борисов направи безпомощен вратаря Пламен Маринов. Минута по-късно Чирпанов бе фаулиран грубо в наказателното поле и реферът Симеон Къчовски отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на „Ботев” Борис Петков, който технично отбеляза за 1:1. До края на първата част видинчани имаха още една възможност за гол, но удар на Николай Борисов бе спасен с невероятен плонж на стража на домакините. Второто полувреме започна с гол на „Ботев”. Борис Петков центрира от дясно и Тодор Чирпанов с глава покачи на 2:1. В 69-ата минута обаче след центиране на Ченешков от корнер Любомир Цеков с глава изравни. Десет минути по-късно видинчани отбелязаха победния си гол. След бърза контраатака Цеков свали с глава топката към Ченешков, който центрира в наказателното поле, където Златков засече за крайното 2:3 в полза на „Бдин”-Видин. Следващата контролна среща на „Ботев”-Криводол е в събота /5 февруари/ отново срещу „Бдин”.  Двубоят ще се играе от 14.00 часа на тренировачния терен на стадион „Бенковски” във Видин.   След мача старши-треньорът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов каза: „Ирахме слабо и не съм доволен от показаното. Теренът бе изключително тежък, но гостите се нагодиха по-бързо към него. Това, което показхме в предишните контролни срещи-бързата игра с топката, движението по терена и контраатаки изобщо не се получи срещу „Бдин”. Момчетата още на загрявката не бяха психически настроени за тази контрола. За мен това беше един загубен ден за нашия тим”.   „Ботев”-Криводол:Маринов, Милчев, Филипов, Зарчев, Ивов, Ефремов, Кунчев, Манолов, Дочев, Б. Петков, Чирпанов /И.Петков, Пантев, Ставрев/  „Бдин”-Видин: Ивчев, Цолов, Иванов, Соколов, Миков, Станчев, Цветков, Илиев, Боянов /капитан/, Михалов, Н. Борисов /Кръстев, Дан Валентин, Ченешков, Цветкович, Мамаду, Златков, Милчов, Б. Борисов, Цеков, Кирилов, Бегогов/