събота, 26 февруари 2011 г.

„Ботев” Враца започна вторият сезон с победа

Врачани се наложиха с 1:0 като домакини на „Пирин” Гоце Делчев в 17 кръг от първенството на Западната „Б” група. Голът отбеляза новото попълнение Кирил Михайлов в 72 – минута.
Мачът започна с първоначално надмощие на „ботевци’, но гостите съумяха да успокоят топката и изравниха играта. Второто полувреме започна също с устрем на домакините, но „пиринци” се бранеха самоотвержено и използваха всяко падане на техен футболист за печелене на време. Но това, което спечелиха, после ги накара да съжаляват, защото в 18-те минути след гола направиха много опасни атаки пред вратата на "Ботев” но времето не им стигна да реализират попадение.
"Ботев" остава лидер в класирането с 33 точки.
Ботев (Враца): Цанков, Ванков-к, Найденов, Николов, Чалъков, Антов, Райков, Христов, Куанг, Михайлов, Коконов
Пирин (Гоце Делчев): Юсев, Гусев, Здравков, Лазаров, Близнаков-к, Спириев, Моллов, Илиев, Хаджиев, Иванов, Петков
Публика: 500 зрители