неделя, 13 февруари 2011 г.

„Ботев”-Криводол претърпя втора загуба от третодивизионния „Ботев”-Козлодуй в контрола

Двубоят започна с по-активна игра на гостите от Криводол. Още в 6-ата минута Милчев стреля от около 20 метра, но вратарят на домакините спаси. В 28-ата минута Алек Манолов подаде към Борис Петков, който от границата на наказателното поле прати топката на сантиметри над напречната греда. Две минути по-късно отборът от Козлодуй отправи първия си по-опасен удар. Александър Ангелов стреля, но топката премина покрай десния страничен стълб. В 35-ата минута след бърза контраатака Ивайло Кунчев стреля и със сетни сили стражът на домакините изчисти в корнер. На почивката двамата треньори направиха поредица от смени, което се отрази по-добре на играта на отбора от крайдунавския град. Треньорът на криводолския тим пък даде шанс за изява на дошлите на проби Емил Николов, Борис Папазов, котдивоареца Конан и футболисти, които рядко попадат в титулярния състав. В 62-ата минута ветеранът Страти Илиев изведе Цветослав Тодоров, който необезпокояван вкара за 1:0 в полза на „Ботев”-Козлодуй. Само пет минути по-късно за игра с ръка в наказателното поле на Николай Ставрев реферът Бойо Бочев отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Страти Илиев, който обаче би неточно и топката премина на метри покрай левия страничен стълб. В 72-ата минута домакините имаха още една възможност за гол, но удар на Мариян Маринов с глава премина покрай гредата. В последвалата атака Даниел Дочев стреля от границата на наказателното поле, но Върганов се намеси убедително и спаси. Минута преди последия съдийски сигнал Ивов центрира в наказателното поле и Танев стреля с глава, но покрай левия страничен стълб. Така срещата завърши с победа с 1:0 в полза на „Ботев”-Козлодуй.
На 16 февруари отборът на „Ботев”-Криводол гостува на „Локомотив”-Мездра. Двубоят започва от 14.00 часа.

След мача старши-треньорът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов каза: „През първата част се полечи това, което искахме като игра, а именно да пресираме по целия терен. Имахме две-три ситуации за гол, но не успяхме да ги реализираме, което беше единствения проблем праз първто полувреме. Според мен отборът ни игра стабилно в защита и в средата на терена, но липсата на късмет, а и на неумението ни да отбелязваме голове и днес пролича. През второто полувреме изобщо не се получи игра. Единствено съм доволен от Борис Папазов. Другите две момчета, дошли на проби ще ги освободим, тъй като няма да ни вършат работа. Очакваме още две-три нови попълнения през тази седмица, които ако покажат нужните качества ще останат в отбора”.
„Ботев”-Криводол:И.Петков, Милчев, Димитров, Зарчев, Ирфан, Кунчев, Танев, Манолов, Б. Петков, Петров, Чирпанов /Дочев, Ивов, Ставрев, Иванов, Папазов, Конан, Николов/
„Ботев”-Козлодуй: Д. Димитров, Симеонов, Т. Димитров, Лазаров, Станчев, Ангелов, Айхиди, Петров, Галип, Благоев, Вълков /Върганов, Кирилов, Бугов, Босилков, Пчеларов, Ганчев, Илиев, Маринов, Цв. Тодоров, Николов, Кръстев/