сряда, 23 ноември 2011 г.

Юношите на „Ботев“-Враца загубиха от „Локомотив“-София

Юношите на „Ботев“-Враца загубиха с 2:0 от „Локомотив“-София в мач от предпоследния кръг от есенния полусезон на първенството в елитната група до 19 години. Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал „Надежда“. Срещата започна с домакински натиск. Железничарите създадоха няколко опасни положения пред вратата на „Ботев“, но до гол така и не се стигна. Постепенно играта се изравни и възпитаниците на Ивайло Димитров все по-често поглеждаха към противниковата врата. Така в 30-ата минута след контраатака Любослав Петров бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но се засуети и топката му бе отнета. Седем минути по-късно и Радослав Георгиев беше близо до гола, но ударът му от границата на пеналта мина покрай страничния стълб. Така двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство. Второто полувреме започна отново равностойно, като играта се водеше предимно в средата на терена. В 63-ата минута Марио Марков се откъсна сам срещу вратаря на „Локомотив“, но би неточно. Пет минути преди последния съдийски сигнал домакините откриха резултата, след грешка на защитата и вратаря на „Ботев“ Христо Георгиев. В продължението на мача домакините удвоиха преднината си. Футболист на столичния тим стреля от около 30 метра и топката влезе в горния десен ъгъл за крайното 2:0 в полза на „Локомотив“. В последния кръг от есенния полусезон тимът на „Ботев“-Враца приема състава на „Пирин 2001“-Благоевград. Срещата ще се играе на 28 ноември от 14.30 часа на стадион „Христо Ботев“ във Враца.