неделя, 5 юни 2011 г.

Врачанските деца спечелиха титлата по автомоделизъм

При отлична организация от страна на софийския автомоделен клуб „Ориндж тим” съвместно с Министерството на образованието и науката, Националния дворец на децата и Родната ни федерация по автомоделни спортове в гр. Сливница завърши Републиканското първенство по автомоделизъм за деца, което бе в рамките на финалите на Националните ученически игри 2011 г.
30 деца от Враца, гр.Левски, Мездра, София, „Ориндж тим” София, „Кинетик” Русе, „Посейдон” София и „Хоби дик” София взеха участие в надпреварата в класовете „Електроформула”, „Електроформула със сток мотор”, „Фигурен клас” и „Прав курс”.
В клас „Електроформула победи представителя на „Посейдон” Константин Йорданов, който във финалната гонка навъртя 12 обиколки. На второ място само със секунда по малко завърши шестгодишния представител на „Кинетик” Русе Кристиян Костадинов. Трети се класира Радослав Стефанов от гр. Левски, а четвърти Кристиян Крумов от Враца.
В клас „Електроформула със сток мотор” с 11 обиколки първи завърши Борислав Цветанов от гр. Левски, на Кристиян Костадинов отново 1 секунда разлика го остави на второ място, а трети се класира Росен Ралчовски от Враца, който завърши на 24 секунди от победителя.
В клас „Фигурен курс” по плетеницата от врати далеч пред всички бе Оливър Карамелски от Враца, който победи с резултат 34.65 точки, следван от съотборникаът си Емил Давидов с 53 точки, а трети завърши
Ивелин Ивов от гр.Левски.
В последния клас „Прав курс” Ванина Крумова бе без конкуренция, направи максимум 150 точки, а втори се класира Мирослав Ботев от отбора на гр. Левски със 45 точки.
В отборното класиране отборът на Спортно техническия моделен клуб Враца спечели със 6 наказателни точки, втори се класира отборът на Моделен клуб гр. Левски, също със 6 наказателни точки, но с по лоши допълнителни показатели, а трети остана отборът на „Ориндж тим „ София.
На победителите Директорката на Националния дворец на децата Таня Досева връчи от организаторите купи медали, граноти, предметни награди и лакомства.