събота, 12 март 2011 г.

Ценна победа на „Ботев” Враца

Лидерът в Западната "Б" група „Ботев” (Враца) победи в регионалното дерби  „Чавдар „(Бяла Слатина) с 2:1 . Преди мача треньорът на „Ботев” Сашо Ангелов каза, че не може да мисли за друго, освен задължителна победа.
И трите попадения паднаха през първата част на мача.
 Милен Тонев бе точен в 7-ата минута за гостите, но в 15-ата Симеон Райков изравни. Пет минути по-късно Кирил Михайлов оформи крайното 2:1 за "Ботев".
Апелативната комисия към БФС потвърди отнемането на точките на трите отказали се отбори в "Б" групите – „Дунав” (Русе),” Черноморец „ (Балчик) и „Ком-Миньор” (Берковица). Тя не уважи жалбите на „Ботев” (Враца) и „Любимец”, като сметна, че те са недопустими.
В Своге отборът на "Етър" постигна минимална победа срещу "Спортист" (Своге) като гост, съобщиха от клуба.
Единственият гол падна в 76-ата минута. Тогава Симеон Баев стреля от близо, за да вкара победното попадение в мача.
След двубоя "Етър" остана на второ място в Западната "Б" група с актив от 31 точки. Толкова има след оряването и първия "Ботев" Враца, но е с по-добра голова разлика.