вторник, 5 юли 2011 г.

Радиоуправляеми бъгита ще огласят Балкана

В събота и неделя срещу хижа "Леденика" във Врачанския балкан ще стартира шампионата по автомоделизъм за радиоуправляемите модели с висока проходимост в класове Бъги.
През първия ден пилотите ще карат по четири квалификационни старта по седем минути за класиране във финалната решетка в класовете „Бъги 1:10”, „Бъги: 1:5”, „Монстери” и „Тръги”. Квалификациите започват от 13.00 часа и ще завършат в 19.00 часа.
В неделя финалните гонки ще стартират в 10.30 часа, а в 13.00 часа е предвидено награждаване на победителите.
Главен организатор на мероприятието е Родната ни федерация по автомоделни спортове и врачанския спортно-технически моделен клуб.
Заслужилият майстор на спорта Дамян Петров ще е начело на отбора на домакините заедно с ГеоргиАврамов, Мартин Дамянов, Оливър Карамелски, Росен Ралчовски, Кристиян Крумов и Николай Иванов.
Ден преди крайния срок, заявки за участие са подали 23 състезатели от 9 клуба в страната.
Победителите ще бъдат наградени с купи, а останалите с дипломи.