понеделник, 21 октомври 2013 г.

Юношите – старша възраст на “Ботев”-Враца се изкачиха на върха

в класирането. В мач от 7 кръг на първенството момчетата на Ивайло Димитров надиграха като домакини с класическото 3:0 тима на “Чавдар”-Етрополе. Още в 7-ата минута врачани Мартин Димитров центрира отляво и Теодор Букоев с глава откри резултата. Три минути по-късно Вилиян Манолов проби от ляво и центрира. В опита си да изчисти топката бранител на гостите я свали в краката на Кирил Кръстев, който разстреля вратаря на “Чавдар” за 2:0. Въпреки преднината тимът на “Ботев” продължи да атакува.  В 37-ата минута Мартин Димитров центрира от фаул, Букоев стреля с глава, но топката срещна напречната греда. При добавката обаче Кирил Кръстев не сгреши за 3:0. Тимът от Бяла Слатина имаше само едно по-сериозно положение за гол в последната минута на първата част. Димитър Вергилов бе изведен сам срещу Иван Печенийски, но стражът на врачани спаси удара му. През вторите 45 минути по-дейни на терена отново бяха футболистите на “Ботев”, но от удобни позиции пропуснаха Кирил Кръстев, Найджъл Яниславов, Михаел Парасков, Любомир Кирилов, Мартин Димитров и Вилиян Манолов. Така двубоят завърши с класическа победа за врачани. Успехът изкачи момчетата на Ивайло Димитров на първо място във временното класиране с 18 спечелени точки.  На второ място със същия точков актив, с по-лоша голова разлика е отборът на “Чавдар”-Бяла Слатина.

“Ботев”: Иван Печенийски, Иван Калеев, Пламен Йорданов, Теодор Букоев, Галин Найденов, Михаел Парасков /капитан/, Краси Милев, Мартин Димитров, Вилиян Манолов, Найджъл Яниславов, Кирил Кръстев /Любомир Кирилов, Юлиан Цветков, Стилиян Светославов, Николай Захариев, Богомил Илиев, Борис Добрушки/