петък, 2 ноември 2012 г.

„Ботев“-Враца е домакин на „Славия“

Отборът на „Ботев“-Враца е домакин на „Славия“ в мач от 11 кръг на първенството в „А“ професионална футболна група. Срещата ще се играе в неделя – 4 ноември от 14.30 часа на стадион „Христо Ботев“ във Враца. Преди двубоя със „Славия“ врачанският „Ботев“ заема предпоследното - 15-то място в класирането на „А“ група с актив от 7 точки. Треньорът на ботевци Антони Здравков бе категоричен, че отборът му ще търси победата на всяка цена. „Ние имаме нужда от точки, отборът на „белите” - също, но се надявам да се противопоставим по най-добрия начин и да спечелим“. Здравков съобщи, че в състава на врачани  няма наказани футболисти, както и сериозни проблеми с контузени състезатели. Очаква се  тренировки с тима на „Ботев“ да започне уругвайският национал Игнасио Лорес Варела. Нападателят получи контузия при гостуването на „Черноморец“ и почти месец бе извън строя. Бранителите Алесандро Маркети и Родриго Жайро, които получиха контузии на мача с „Етър“ също ще са на разположение на треньора Тони Здравков. „Имаме колебания за 1-2 поста, кой да започне като титуляр, но се надявам това да се изясни до неделя“, коментира наставникът. Здравков вярва, че публиката отново ще подкрепи врачанските футболисти и ще бъде 12-ят играч на мача срещу „Славия“. „Аз съм убеден, че публиката ще дойде на стадиона и ще подкрепи отбора от първата до последната минута. Сигурен съм, че ще има много повече хора, от колкото на мача с „Нефтохимик“, тъй като за всички е ясно, че „Ботев“-Враца и да спечели купата това не гарантира оставане в „А“ група. Мачовете за първенството са много по-важни като класиране“, допълни Здравков.
Двубоят между „Ботев“-Враца и „Славия“ ще ръководи Георги Йорданов от Габрово. Негови помощници ще са Георги Славов от Плевен и Петко Павлов от Велико Търново. Четвърти съдия на мача ще е Румен Христов от Плевен.