понеделник, 23 май 2011 г.

Загуба отложи промоцията на Ботев (Враца), нужни са 4 точки

Ботев (Враца) пропусна да влезе в "А" група още днес след загуба с 0:2 при визитата си на втория Спортист (Своге) в среща от 29-ия кръг на Западната "Б" група. Головете реализираха Младен Стоев в 48-ата минута и Симеон Атанасов в 85-ата минута. По този начин "шоколадите" съкратиха на 6 точки аванса на лидера 4 кръга преди края. Третият Етър също спечели - 1:0 срещу Малеш в Микрево, и остава в борбата на 3 точки зад Спортист. Играчите от Своге обаче имат един мач по-малко до края, тъй като в следващия кръг на 28 май почиват. При този вариант Ботев се нуждае от 4 точки в оставащите си двубои с Малеш (домакинство), Септември (Симитли) (гостуване), Ботев (Криводол) (домакинство) и Чавдар (Етрополе) (гостуване).
Поражението от Спортист беше първо за врачани от 19 март насам, когато те отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Банско.