Бисквитки

понеделник, 23 май 2011 г.

„Ботев“-Криводол бе надигран като домакин с 2:1 от „Банско“

Срещата бе от 29 кръг на първенството в Западната „Б“ професионална футболна група и се игра на стадион „Локомотив“ в Мездра. Гостите започнаха мача по-активно и още в 3-ата минута след центриране от дясно Хазуров стреля опасно с глава, но Данов се намеси убедително и спаси. В 6-ата минута домакините направиха принудителна смяна. При борба за топката Павлин Каменов бе контузен и напусна терена със съмнение за скъсани коленни връзки. Неговото място зае Ангел Петров. В 33-ата минута нова принудителна смяна бе извършена в тима на „Ботев“. При контраатака Борис Папазов тръгна рязко и в следващия момент се свлече на земята превивайки се от болка в мускула. Според лекарския щаб на домакините най-вероятно нападателят е с разкъсан мускул и също ще пропусне оставащите четири мача до края на първенството. Въпреки двете смени домакините играха равностойно, но до 34-ата минута. Тогава Калайджиев стреля от границата на пеналта, топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата за 0:1. При този резултат завърши първата част на мача. Второто полувреме започна с натиск на „Ботев“ и голът не закъсня. В 50-ата минута Петър Петров центрира от фаул. Емилян Ивов свали топката към Ерай Салиф, който от непосредствена близост направи безпомощен вратаря Кючюков за 1:1. След попадението домакините упражниха натиск и бяха близо до втори гол само пет минути по-късно. След контраатака Салиф подаде към Чирпанов, който стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над вратата. В 77-ата минута Коларов центрира от дясно и от малкото наказателно поле Гълъбов се разписа за 1:1. В последната минута на срещата домакините имаха възможност да изравнят от пряк свободен удар, но Ангел Петров прати топката покрай десния страничен стълб. Така отборът на „Банско“ спечели срещата с 2:1.
„За разлика от последните два мача, които изиграхме срещу Етрополе и Бяла Слатина днес имаше коренна промяна в играта ни. Получиха се нещата, когато играехме с топката в по-големи моменти от мача. Разбира се, имахме и някой непредизвикани грешки, които доведоха и до двата гола на противника. Като цяло обаче съм доволен от играта на момчетата, предвид ситуацията в клуба“, коментира след мача старши-треньорът на „Ботев“-Криводол Иван Ценов.