понеделник, 14 март 2016 г.

Успех ха врачанските волейболисти

На 11 март в град Кюстендил се проведе първи кръг от втори етап в държавното първенство по баскетбол за юноши. В турнира за разпределение на местата от 4то до 7мо участие взеха отборите на "Ботев 2012" Враца, "Слава 99" Монтана, " Академик Евробаскет" Благоевград, както и домакините от "Велбъжд" Кюстендил.

В първия мач от турнира домакините от "Велбъжд" отстъпиха на гостите от Благоевград след напрегнат двубой с 65 : 75.

Във втората среща отборът на "Слава 99" започна по-настървено двубоя срещу врачанския "Ботев 2012" и след първите 10 минути водеше в резултата с 16 : 4. Момчетата от Враца успяха да излязат от първоначалното си стъписване и на терена настъпи пълен обрат след 22 : 9 през втората част, 22 : 16 през третата и 29 : 10 през последната четвъртина. Така бе фиксиран краен резултат 77 - 51 в полза на врачанските баскетболисти. За победителите най-резултатен бе Антоний Тошев със 16 точки, 12 добави Павел Антонов.
Без особена интрига отборът на "Академик Евробаскет" надви отборa на "Слава 99" в третата среща за деня със значителна разлика от 96 : 41.

Последен по програма бе мачът между "Ботев 2012" и "Велбъжд"
От самото начало отборът от Враца пое контрола в срещата и не даде шанс на домакините след 21 : 16 , 20 : 12 , 19 : 10 и 16 : 15. Краен резултат 76 : 53. Най-резултатни за отбора на "Ботев" с по 12 точки бяха Лъчезар Лефтеров и Павел Антонов, 11 добави Мартин Климентов.

Следващият турнир ще се проведе на 02.04.2016 във Благоевград.