неделя, 20 януари 2013 г.

Отборът на „Ботев“-Враца надигра „Септември“-Симитли в първата си контролна среща от зимната подготовка

Двубоят започна отлично за момчетата на Тони Здравков, които откриха резултата още във втората мината. Новото попълнение в „Ботев“ Борислав Борисов бе изведен зад отбраната на домакините и отбеляза първото си попадение за врачани. Две минути по-късно тимът на „Септевмри“ имаше възможност да възстанови равенството, но удар на Кирил Златанов след центриране от корнер мина на сантиметри покрай страничния стълб. В 24-ата минута централният бранител на врачани Жайро извърши грубо нарушение срещу Костадин Аджов в наказателното поле и реферът Ивайло Стоянов отсъди 11-метров наказателен удар. При удара от бялата точка Радослав Бачев уцели гредата. При добавката Елен Христов също не успя да вкара на опразнената врата. Десет минути по-късно врачани изпуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. След удар на Илия Илиев топката премина покрай гредата. През втората част наставниците на двата тима направиха множество смени. В 51-ата минута Руслан Куанг изведе Цветелин Тонев сам срещу вратаря Димитър Карадалиев, но не успя да се разпише. Все пак в 75-ата минута врачани стигнаха до втори гол. Андрей Атанасов центрира в наказателното поле на домакините и от непосредствена близост юношата на „Ботев“ Кирил Иванов оформи крайното 2:0. Осем минути преди последния съдийски сигнал Цветелин Тонев извърши нарушение и получи втори жълт и респективно червен картон. „Това, което очаквах се получи. Огромно желание от страна на футболистите, но и повече технически грешки, което според мен е нормално, след като не са играли близо месец с топка. Получи се една контролна среща на прилично ниво. Доволен съм от старанието на футболистите. Няма състезател, който да ме е разочаровал с изявите си“, коментира старши-треньорът на „Ботев“-Враца Антони Здравков. Следващата проверка на врачани е на 23 януари срещу „Локомотив“-София. Двубоят ще се играе в Сандански.

Ботев“-Враца: Чавдаров,Л. Петров, Д. Савич, Жайро, Найденов, Валериев, Д. Димитров, Илиев, Коконов, Рангелов, Борисов /Маринов,  Куанг, Ванков, Ас. Георгиев, Н. Маринов, Велев, Николов, Христов, Тонев, Атанасов, К.Иванов/