сряда, 23 януари 2013 г.

Отборът на “Ботев”-Враца надигра с 3:2 тима на “Локомотив”-София в контролна среща

Това бе втора проверка за врачани от предсезонната им подготовка. Двубоят се игра днес на стадиона в Сандански. Още в 3-ата минута врачани имаха възможност да открият резултата, но вратарят улови топката след центриране на Илия Илиев от фаул. Последва удар с глава на Димитър Телкийски, но Жайро изчисти. В 17-ата минута Иван Коконов бе изведен зад отбраната на столичните железничари и под плонжа на Митрев вкара за 1:0 в полза на ботевци. Десет минути по-късно невероятен пропуск за “Локомотив” направи Крум Бибишков. Той получи топката на точката на дузпата и бе останал сам срещу стража Христо Митов, но стреля в аут. В 34-ата минута Илия Илиев центрира от корнер и Тихомир Найденов с глава удвои преднината на врачани. В последната минута на първата част Телкийски проби отляво и центрира в наказателното поле, където Костадинов с глава намали на 2:1. Второто полувреме започна с натиск на железничарите и в 60-ата минута Искрен Писаров стреля, но се получи рикошет в гърба на футболист на “Ботев”. Топката заблуди вратаря Здравко Чавдаров и влезе в мрежа за 2:2. Осем минути по-късно след центриране от корнер на Кирил Иванов, Ванков отклони топката и тя попадна в Андрей Атанасов, който се разписа за 3:2 в полза на тима от Враца. Момчетата на Антони Здравков имаха възможност да запишат победа и с по-убедителен резултат, но в 80-ата минута уникален пропуск направи Андрей Атанасов. Таранът прехвърли Галев, но топката се удари в гредата. Така срещата приключи с победа с 3:2 за “Ботев”-Враца.
Като цяло съм доволен от футболистите. Целта на треньорското ръководство е не победата в този мач, а нивото на подготовка на футболистите. Получи се едно отпускане в нашите редици в началото на второто полувреме, след направените смени, но постепенно всичко си дойде на мястото. На новите футболисти им трябва още време за да се впишат напълно в състава Единствените, които не взеха участие в срещата са третият вратар Стоян Маринов и Алесандро Маркети, който все още не е започнал тренировка с топка”, коментира старши-треньорът на “Ботев” Антони Здравков. Следващата контрола на врачани е срещу “Славия”. Двубоят ще се играе на 26 януари от 11.00 часа на градския стадион в Сандански.