понеделник, 1 октомври 2012 г.

„Ботев“-Враца записа втора, поредна победа

Голмайсторът Андрей Атанасов

Момчетата на Тони Здравков се наложиха с 1:0 като гости на „Миньор“-Перник. Веднага след първия съдийски сигнал врачани имаха възможност да открият резултата след удар на Илиев, но стражът Николай Банков изби топката. В 4-ата минута Якимов проби отдясно, преодоля двама бранители на „Миньор“, но стреля слабо и вратарят спаси. Първата по-сериозна опасност за домакините бе 14-ата минута Евертон Джилио отправи мощен удар, но топката премина покрай десния страничен стълб. Постепенно „чуковете“ засилиха своя натиск и това доведе до няколко опасности пред вратата на Михаил Иванов. В 35-ата Цветков стреля с глава в горния ляв ъгъл, но стражът на врачани отрази. Минута по-късно Брахими можеше да центрира опасно в пеналта, но бранител на „Ботев“ изчисти топката в корнер. В 43-ата минута Илия Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката мина покрай десния страничен стълб. Второто полувреме започна с натиск на врачани. В 59-ата минута Лорес Варела изведе зад защитата на домакините Илиев. Той центрира в наказателното поле, където влезлият като резерва четири минути по-рано Андрей Атанасов с глава направи безпомощен вратаря Николай Банков за 0:1. В 76-ата минута врачани отбелязаха още един гол. След пробив отдясно Лорес Варела получи топката на скорост и я прати в мрежата на домакините, но реферът отмени попадението поради засада. В 81-ата минута Илиян Илиев имаше възможност да изравни, но с последни усилия Михаил Иванов изби в корнер. Шест минути преди последния съдийски сигнал Милен Василев стреля опасно от дистанция, но отново добре се намеси вратарят на „Ботев“, който спаси. В ответната покртаатака Варела излезе  сам срещу Банков, но си поведе дълга топката и стражът спаси. Така отборът на „Ботев“-Враца записа втора поредна победа в шампионата. Врачани вече имат в актива си 6 точки и заемат 14-то място във временното класиране. „Знаехме, че ни очаква един много тежък мач. Познаваме добре „Миньор“, те са с почти същия отбор от миналата година, който е добре обигран. Противопоставихме се максимално в защита, но отново ще повторя, че на нашия отбор му липсва физическа подготовка. Второто полувреме бяхме принудени да играем само на контраатака, защото „Миньор“ има бързи футболисти. Успяхме да вкараме гол и да го задържим, което е много важно. Спечелихме три точки, които ще дадат огромно самочувствие и на публика, и на футболисти, защото положението преди това бе тежко. Надявам се оттук нататък с всеки изминал ден да подобряваме физическата подготовка на отбора. За момента това е най-големият ни проблем“, коментира след мача старши-треньорът на „Ботев“-Враца Антони Здравков. В следващия кръг врачани гостуват на „Черноморец“-Бургас. Двубоят ще се играе на 5 октомври от 18.00 часа.