неделя, 15 май 2011 г.

„Чавдар“-Бяла Слатина надигра с класическото 3:0 „Ботев“-Криводол

Още в 10-ата минута домакините откриха резултата. Футболист на „Чавдар“ центрира от фаул, вратарят Маринов не се намеси убедително и Владислав Василев с глава се разписа за 1:0. Две минути по-късно тимът на „Ботев“ имаше възможност да изравни. Папазов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Чирпанов стреля с глава, но над напречната греда. С това се изчерпаха головите положения за първата част. Втората част започна с нов гол за домакините. В 52-ата минута след центриране от корнер Камен Каменов вкара красив гол с глава за 2:0. Тимът от Криводол имаше още един шанс за почетно попадение. В 82-ата минута Ивайло Димитров стреля от около 20 метра, но стражът на домакините Светослав Тошев със сетни сили изби топката. В последната минута на мача отборът на „Чавдар“ направи преднината си класическа. След бърза контраатака влезлият като резерва Денис Николов излезе сам срещу вратаря Данов и технично прати топката в мрежата за крайното 3:0.
След мача старши-треньорът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов каза: „Мач без много футболни достойнства. Като цяло пореден слаб за нас. Това са ни възможностите. Имахме много брак в играта и допуснахме груби грешки при головете на противника. Отборът ни явно е демотивиран и само доиграваме първенството”.
„Ботев”-Криводол:Маринов /Данов/, Ивов, Димитров /капитан/, Ефремов, Ирфан, Папазов /73-Върбанов/, Кунчев, Манолов, Каменов /А. Петров/, Чирпанов, Салиф
„Чавдар“-Бяла Слатина: Тошев, Иванов, Григоров, Атанасов, Каменов, Тодоров, Симеонов, Самарджиев, Малковски, Василев /капитан/82-Николов/, Тонев