неделя, 29 юни 2014 г.

Във Враца завърши ДП по автомоделизъм

Hа автомоделната писта във Враца завърши втория кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за електромодели. 30 състезатели от 8 клуба в страната спориха в 6 категории автомодели. Герой на днешния ден бе девет годишния автомоделист Кристиян Костадинов от отбора на „Кинетик” Русе, който завърши състезанието с два златни и един бронзов медал. Козлодуйския ас Марио Вутов спечели два златни медала, а врачани се задоволиха с един златен, един сребърен и два бронзови медала. Мирослав Димитров е първи в клас „електроформула 1/16”, Александър Димитров завърши втори в клас „електроформула 1/12”, а бронзови медали спечелиха братята Николай и Атанас Георгиеви в клас „електротим”. Тони Янчев и Екатерина Валериева от АЕЦ Козлодуй спечелиха сребърни медали.