сряда, 30 януари 2013 г.

В. Станчев: “Варела все още не е футболист на ЦСКА”

Ръководството на “Ботев”-Враца категорично отрече новината, че Игнасио Варела е футболист на ЦСКА. Според спортния директор Валентин Станчев до този момент няма потвърждение от “Палермо” за плащането поискано от врачани като обезщетение за предсрочното прекратяване на контракта на футболиста. “Докато не получим исканата сума няма как Варела да играе в ЦСКА. На този етап той само има разрешение от нас да тренира с армейците”, коментира Станчев. Спортният директор допълни, че е допусната и груба грешка тъй като от ЦСКА обявяват, че Варела ще играе за тях през следващага година и половина под наем. “Според правилата няма как футболист да бъде преотстъпван два пъти в една година”, категоричен е Валентин Станчев.
Утре затваря трансферният прозорец и едва тогава ще стане ясна съдбата на нападателя Игнасио Лорес Варела.
Ботев”-Враца и “Славия” завършиха наравно 1:1 в контролен мач. Двубоят се игра днес на стадиона в столичния квартал “Овча купел”. Срещата бе равностойна, като и двата тима имаха достатъчно положения за гол. Още в 8-ата минута гостите от Враца можеха да открият резултата, след като Андрей Атанасов нахлу опасно в наказателното поле, но Живко Желев блокира удара му. Малко по-късно Радослав Василев изпробва рефлексите на Здравко Чавдаров, но стражът на “Ботев” се намеси убедително и спаси. В 23-ата минута гостите отбелязаха гол, чрез новото си попълнение Дилян Димитров, но реферът Георги Игнатов отмени попадението заради съмнителна засада. До края на полувремето тимът на “Славия” имаше две възможности отбележи, но ударите на Тодор Янчев и Радослав Василев бяха неточни. През втората част наставниците и на двата тима направиха куп смени. Това се отрази благоприятно на врачани и в 56-ата минута те откриха резултата. Андрей Атанасов пусна към Иван Коконов, който финтира и футболист на “Славия” и прати топката под плонжа на Емил Петров за 0:1. Две минути преди последния съдийски сигнал обаче след центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Галин Иванов, който изравни. Така двубоят приключи при резултат 1:1. Това бе второ равенство в контролните срещи от зимната подготовка за “Ботев”-Враца. В досега изиграните проверки момчетата на Тони Здравков записаха две победи над “Септември”-Симитли с 2:0 и “Локомотив”-София с 3:2 и едно равенство с “Пирин”-Благоевград. Следващата контрола на врачани е в събота срещу третодивизионния “Червен бряг”.