събота, 5 март 2011 г.

„Чавдар“ би „Малеш“ за 120 секунди

„Чавдар“ (Бяла Слатина) записа втора поредна победа от подновяването на първенството в Западната „Б“ група, съобщава www.pfcchavdar.com.
Възпитаниците на Бойко Величков биха своя съперник за три минути. 180 секунди след началото на мача Георги Ковачев вкара единственото попадение в мача. Това е втора поредна победа за „Чавдар“. В предния кръг белослатинци биха Банско като гост с 2:1.
Двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част играчите на „Чавдар“ владееха тотално иниациативата на тежкия терен, който беше добре почистен.
Непосредствено преди мача бяха наградени призьорите от анкетата на нашия сайт “Футболист №1 на “Чавдар” за 2010 година". Импровизираната церемония беше организирана от www.pfcchavdar.com и от спортното предаване "Рава спорт" към кабелна телевизия „ЕТА Рава“. Плакети получиха вторият и третият в крайното класиране на анкетата Светлин Савчев и Владислав Василев. Живко Атанасов взе статуетката за футболист №1 на “Чавдар”, а Кристиян Григоров получи приза от „Рава спорт“ за най-прогресиращ футболист на клуба.
Срещата започна вихрено за домакините. След центриране на Йордан Апостолов в наказателното поле на „Малеш“ Георги Ковачев се разписа с глава за 1:0. След половин час игра Милен Тонев направи 20 метров рейд, който завърши с хубав плътен удар, но топката мина на сантиметри от целта.
След почивката „Чавдар“ се върна по-назад и разчиташе на контраатаки. Отборът издържа физически на тежкия терен, като се има предвид, че само преди три дни изигра силен мач и би „Банско“ в отложен мач от 17 кръг на Западната „Б“ група. В 57-ата минута след двойно подаване между Тонев и Ковачев, последният можеше да вкара втори гол, но точно преди да нанесе удар, топката отскочи от неравния терен. Петнадесет минути по-късно играч на „Малеш“ вкара гол, но страничният рефер беше вдигнал своя флаг няколко секунди преди да падне попадението и Цветан Гергиев го отмени.
За „Чавдар“ официален дебют направиха Георги Владимиров и Антон Вергилов, които имат сериозна визитка в „А“ група.
"Чавдар": 1. Светослав Тошев, 5. Кристиян Григоров, 3. Живко Атанасов, 16. Камен Каменов, 24. Явор Тричков, 7. Ивайло Самарджиев, 88. Йордан Апостолов, 77. Дилян Димитров, 80. Георги Ковачев (76 мин. 10. Г. Владимиров), 6. Милен Тонев (63 мин. 17. Денис Николов), 9. Владислав Василев - кап. (89 мин. 25. Антон Вергилов);
„Малеш“: 26. Васил Василев, 2. Лъчезар Дафков, 3. Румен Сандев-кап., 21. Васил Ташев (63 мин. 17. Благой Станков), 5. Евегени Зюмбулев, 6. Иво Райков, 7. Атанас Атанасов, 8. Георги Жежев, 9. Светльо Сакаджийски, 22. Александър Симеонов, 11. Мартин Станков (46 мин. 10. Борислав Стоянов);