Бисквитки

четвъртък, 27 септември 2012 г.

Ботев Враца завърши наравно 2:2 с третодивизионния „Червен бряг“ в контрола

Двубоят се игра днес на стадион „Христо Ботев“ във Враца. Наставникът на врачани Антони Здравков бе заложил на футболисти, които рядко намират място в титулярния състав. Част от тях обаче не впечатлиха специалиста с изявите си на терена. Срещата започна с натиск на домакините. В 23-ата минута отборът на „Ботев“-Враца можеше да открие резултата. След отлична комбинация по десния фланг Кабалеро стреля от воле, но топката мина над напречната греда. Две минути по-късно след центриране от корнер Маркети с глава прати топката в мрежата на гостите за 1:0. В 31-ата минута влезлият като резерва само секунди по-рано Андрей Атанасов преодоля двама бранители на „Червен бряг“, излъга и вратаря и вкара за 2:0. В последната минута на първата част Стефан Христов прехвърли стражът на „Ботев“ Димитър Иванов за 2:1. През второто полувреме Антони Здравков направи множество смени в отбора, като на терена се появиха и дошлите на проби футболисти Валери Цекин, Петко Петков и Себахтин Ибрям. В 56-ата минута Милен Тонев получи топката зад гърба на защитата на домакините и с прехвърлящ удар се разписа за крайното 2:2. До края на срещата врачани имаха възможност да отбележат още голове, но пропуски направиха Игнасио Лорес Варела, Масимилиано Амендола и Роча Касио.