четвъртък, 17 ноември 2011 г.

Юношите на "Ботев" загубиха от "Черноморец"

Юношите-старша възраст на „Ботев“-Враца загубиха като домакини с 0:2 от тима на „Черноморец“-Бургас. Двубоят бе от 15-тия кръг на първенството в елитната група до 19 години. Срещата започна равностойно, като играта се водеше предимно в средата на терена без сериозни опасности и към двете врати. В последната минута на първата част бранителят Симеон Гачовски сгреши в центъра на терена и гостите организираха бърза контраатака. Стоянов стреля от границата на наказателното поле и изведе тима на „Черноморец“ напред в резултата. Второто полувреме започна отново с равностойна игра. Момчетата на Ивайло Димитров се хвърлиха в атака да изравняват резултата. Врачанските футболисти организираха няколко атаки и оголиха защитната зона, в резултат на което гостите се възползваха от ситуацията и създадоха няколко опасни положения пред вратата на „Ботев“. С добрите си намеси обаче стражът Христо Георгиев предотврати сигурни голове. Врачани имаха възможност да спечелят поне точка от този двубой, но Цветомир Ангелов, Брайан Стоянов и Антонио Гайдарски пропуснаха от удобни позиции. Така се стигна до 84-ата минута, когато тимът на „Черноморец“ удвои преднината си. След пробив на гостите от дясно и остро центриране в пеналта Виктор Димитров, който е син на старши-треньора на „Черноморец“ Димитър Димитров-Херо бе оставен непокрит и от непосредствена близост оформи крайното 2:0 в полза на бургазлии. След тази загуба момчетата на Ивайло Димитров заемат 14-та позиция с 9 спечелени точки. На 22 ноември тимът на „Ботев“-Враца гостува на абсолютния аутсайдер „Локомотив“-София. Двубоят ще се играе от 14.30 часа на стадиона в столичния квартал „Надежда“.

„Ботев“-Враца: Хр. Георгиев, Р. Георгиев /капитан/, Петков, Мишев, Гачовски, Генов, Петров, Йорданов /Марков/, Гайдарски, Стоянов /Кръстев/, Ангелов