понеделник, 9 май 2011 г.

Полицаи се надстрелваха в София

Поредния турнир „Бинев,Трошанов,Ангелов” по стрелба с пистолет за служители на МВР, организиран от спортната асоциация на МВР и Областната дирекция на МВР-София се проведе в края на седмицата в столицата. 20 отбора от цялата страна се съревноваваха в две части:-бърза стрелба 5 изстрела за 10 сек./две серии/ и динамична стрелба -16 изстрела за време по 4 мишени на различни дистанции. Спортен клуб"Спартак-Враца" при ОД на МВР Враца взе участие в турнира в състав: Дамян Петров, Румен Атанасов, Йордан Ценов, Ивайло Флоров, Николай Милушев и жени Катя Василева и Десислава Иванова. При мъжете врачанските ченгета се класираха на 7-то място, а при жените на 6-то място. Въпреки трудностите, който съпътствуваха врачанските стрелци / засечка на оръжието в една от сериите/ в комплексното класиране врачани се наредиха на почетното 5-то място, а първи се класира отбора на Охранителна полиция-София. Следващото състезание на полицаите е в идущия петък, когато Враца ще е домакин на зонален турнир за служители на МВР. В състезанието освен Спортен клуб"Спартак- Враца ще вземат участие отбори от Монтана, Видин, Гранична полиция и Транспортна полиция.