сряда, 11 май 2011 г.

"Ботев" Криводол инкасира 6 гола от "Чавдар" Етрополе

„Чавдар“-Етрополе разгроми с 6:0 като гост тима на „Ботев“-Криводол в мач от 27-ия кръг на първенството в Западната „Б“ футболна група. Още в 14-ата минута възпитаниците на Спас Джевизов поведоха в резултата. Диего проби от ляво и пусна към Станислав Краев, който с удар от границата на пеналта направи безпомощен вратаря Маринов за 0:1. Шест минути по-късно домакините имаха възможност да изравнят. Папазов бе изведен сам срещу вратаря на „Чавдар“ и вместо да прати топката в мрежата, би покрай гредата. В 29-ата минута Диего подаде към Иво Михайлов, който стреля и топката мина между краката на Пламен Маринов за 0:2. При този резултат приключи първата част. Още в началото на второто полувреме обаче гостите направиха преднината си класическа. След неразбирателство между Манолов и Ефремов, Станислав Краев овладя топката, излезе сам срещу стража на „Ботев“ и с техничен удар покачи на 0:3. В 53-ата минута нова възможност пропуснаха домакините. Салиф изведе зад защитата на гостите Папазов, който обаче прати топката над напречната греда. В следващата минута Емил Колев от границата на малкото наказателно поле се разписа за 0:4. В 55-ата минута влезлият като резерва Ивайло Кунчев стреля опасно от около 20 метра, но вратарят на гостите със сетни усилия изби в корнер. Папазов центира и Чирпанов с глава стреля, но топката премина покрай вратата. В 65-ата минута Тончев центрира в наказателното поле и Ефремов в опита си да изчисти топката си отбеляза автогол. В следващата атака домакините имаха нова възможност за почетно попадение, но удар на Ангел Петров от фаул бе отразен от вратаря Яначков. Пет минути преди последния съдийски сигнал Тончев бе изведен сам срещу стража на криводолския тим и технично вкара за крайното 0:6 в полза на „Чавдар“-Етрополе. След тази загуба отборът на „Ботев“-Криводол изгуби всякакви шансове за оцеляване в групата. Възпитаниците на Иван Ценов са на последното 11-то място със скромния актив от 16 точки.
След мача старши-треньорът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов каза: „Безобразен мач. Може би това е най-слабият мач, който нашият отбор е играл някога. Резултатът красноречиво говори за превъзходството на противника. Тежка е ситуацията в клуба, но съм разочарован от играта на нашия тим. Не съм очаквал такова представяне от страна на футболистите”.
„Ботев”-Криводол:Маринов, Димитров /капитан/, Ефре