неделя, 25 август 2013 г.

Първа загуба регистрира тимът на „Ботев“-Враца

Момчетата на Ясен Петров бяха надиграни като гости с 2:1 от „Пирин“-Разлог. Още във втората минута домакините откриха резултата с попадение на Борис Кондев след съмнително положение за засада. В 60-ата минута „Пирин“  удвои преднината си без дори топката да е преминала голлинията, но страничният съдия даде знак, че има гол. Още в следващата атака врачани успяха да намалят. След центриране от ляво Юлиан Ненов с глава прати топката в мрежата за 2:1. След попадението играта се накъса. Домакините използваха всички средства за да бавят времето. Дори децата, които гониха топките бяха прибрани в съблекалните. При една на пръв поглед безобидна ситуация в близост до скамейката на врачани се стигна до разправия между футболисти и треньори, където наставникът на домакините Иван Стойчев – Доктора удари шамар на Ясен Петров. Реферът показа на двамата специалисти червени картони и те догледаха срещата от трибуните. Въпреки усилията, които вложиха футболистите на „Ботев“ не успяха да спечелят поне точка от гостуването си в Разлог и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на „Пирин“. „Ще подадем жалба срещу съдията в днешния мач. Това е престъпление. Не може вратарят на домакините да си връзва обувките по три минути на всяко спиране на играта и той да не реагира. Като скриха децата, които гониха топките трябваше да прекрати срещата, а реферът не го направи. Проблемите ни започнаха още като пристигнахме в Разлог. Целият град е разкопан и нямаше как да отидем до стадиона. Наложи се момчетата да вървят по едни пътечки за да не закъснеят за мача. В Разлог не се игра футбол“, коментира спортният директор на „Ботев“-Враца Валентин Станчев.

„Ботев“: Цветковски, Каменов, Альошев, Байрев, Пейчев, Велев, Цонев, Илиев, Ненов, Киров, Коен / Рангелов, Мечев, Димитров/.