неделя, 11 август 2013 г.

„Ботев“-Враца надигра с 1:2 като гост „Витоша“-Бистрица

в мач от втория кръг на първенството в „Б“ група. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в София. Срещата започна отлично за врачани, които откриха резултата в 17-ата минута. Пламен Илиев изведе отлично Юлиан Ненов, но последният бе грубо фаулиран в наказателното поле от бранител на символичните домакини. Реферът не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар в полза на врачани. Зад топката застана Илия Илиев, който не сгреши за 0:1. Няколко минути по-късно Пейчев изведе Пламен Илиев, но последният закъсня и топката му бе отнета. В 37-ата минута Георги Какалов направи рейд между бранителите на „Витоша“ озовавайки се очи в очи с вратаря на домакините и стреля, но от голлинията бранител изчисти. Минути преди края на първата част Георги Пейчев също бе близо до попадение, но в последния момент защитник изби топката. Още в първите минути на второто полувреме тимът на Бистрица изравни. Николай Божов изпълни пряк свободен удар от около 30 метра. Вратарят на „Ботев“ Христо Митов подцени положението и топката влезе в мрежата за 1:1. Врачани реагираха като ужилени, вдигаха оборотите и атаките към вратата на домакините се редяха една след друга. Удари на Илия Илиев и Георги Какалов бяха спасени от стража на „Витоша“. Така се стигна до 67-ата минута, когато Мечев центрира в наказателното поле и Альошев с глава прати топката в горния десен ъгъл на вратата за крайното 1:2 в полза на врачани. Победата на „Ботев“ можеше да бъде и по-убедителна, но удар на Какалов мина на сантиметри над напречната греда. Веднъж и съдията помогна на домакините след като спря атака на Киров и Валериев с измислена засада. „За нас беше важно да спечелим трите точки в този мач и това е най-доброто, което постигнахме. Хубаво е, че създадохме много положения, но ни предстои много работа в завършващата фаза, където трябва да сме по-концентрирани и хладнокръвни. Днешната победа срещу „Витоша“ е  стратегическа“, коментира след двубоя старши-треньорът на врачани Ясен Петров. Наставникът уточни, че дава на футболистите един ден почивка. Следващото занимание на тима е в понеделник от 18.00 часа.