Бисквитки

понеделник, 15 юли 2013 г.

Дамян Петров е държавен шампион за 2013 г.

Днес във Шумен завърши втория кръг от държавния шампионат по автомоделизъм за модели с ДВГ. 30 състезатели от 10 клуба се съревноваваха в класовете „Нитро с пулстартер”, „Нитро”, „Формула 2” и „Формула 5”.
В клас „Нитро с пулстартер” първи завърши състезателят от „Ориндж тим” София Румен Соколов, а втори се класира Кристиян Крумов от СТМК Враца.
В клас „Нитро” в 30-сет минутния финал се наложи Маркар Ованезов от Варна с постижение 83 обиколки. Врачанския пилот Кристиян Крумов завърши четвърти с 70 обиколки, а дебютанта от МГ Враца Емил Давидов, който до средата на времето се движеше трети, претърпя повреда и завърши шести с 39 обиколки.
В клас „Формула 2” над всички бе Емил Костадинов от „Хоби Дик” София, който в 30-сет минутния финал навъртя 105 обиколки, следван от съотборника си Жани Желязков с 97, а трети завърши Дамян Петров от Враца с 94 обиколки.
В последния клас „Формула 5” Дамян Петров до 20-та мин. водеше битка със съотборника си Росен Ралчовски, но болида на младия пилот влезе два пъти в бокса, което позволи на  Дамян Петров безпрепятственно да завърши на първо място с 75 обиколки, а Росен Ралчовски остана пети с 58 обиколки. В крайното класиране Дамян Петров е държавен шампион за 2013 година в клас „Формула 5”. Врачанските моделисти завършиха този кръг с един златен, един сребърен и един бронзов медал.
Победителите бяха наградени с плакети и грамоти.