понеделник, 17 септември 2012 г.

ДВА СРЕБЪРНИ МЕДАЛА ЗА ВРАЧАНСКИТЕ АВТОМОДЕЛИСТИ В ДЪЖДОВНА БАНКЯ

През почивните дни на автомоделната писта в Националния хиподрум във Банкя се проведе втория кръг от държавния шампионат по автомоделизъм за радиоуправляеми модели с висока проходимост тип Бъги, Монстери и тръги. Мероприятието бе организирано от Родната ни федерация по автомоделни спортове и софийския моделен клуб „Стелди Еър”. Състезанието бе посветено на починалите през тази година изтъкнати български автомоделисти Красимир Младенов от Монтана и Петър Соколов от София. Зам.председателя на Федерацията Огнян Филипов връчи на съпругите на починалите майстори на волана почетен плакет „За принос в развитието на автомоделния спорт в Република България. 47 пилота от 12 клуба в страната се съревноваваха в класовете „Бъги 1:8”, „Бъги 1:5”, „Монстери”, „Тръги”, „Електро Бъги 1:8” и „Електро Бъги 1:10”. Почти през цялото време на състезанието валя дъжд, което направи трасерто мокро и много кално.
В кралския клас „Бъги 1:8” се наложи ветерана Димитър Лесковски от „Хоби Дик” София, който в 45 минутния финал с много мъка навъртя само 33 обиколки. Втори остана Емил Карамфилов от „Стелди Еър” а трети съотборникът му Атанас Петров. В същият клас козлодуйския ас Марио Вутов завърши пети, Росен Ралчовски от Враца остана шести, а Румен Драганов и Александър Томов от АЕЦ Козлодуй съответно единадесети и дванадесети. В клас 1:5 шефа на „Стелди Еър” Станимир Станев поведе и завърши първи в двадесет минутния финал с резултат 26 обиколки. Въпреки, че стартира последен з.м.с. Дамян Петров от Враца завърши втори в същия клас със 22 обиколки, а трети Светослав Янакиев от Варна.
Втория сребърен медал за врачанските моделисти спечели Кристиян Томов, който завърши на второ място в клас „Електро Бъги 1:10”.
На победителите бяха връчени медали и грамоти. Следващото състезание е през следващия уйкенд, когато в гр.Враца ше се проведе третия последен кръг от Държавния шампионат за радиоуправляеми модели с двигатели с вътрешно горене.