понеделник, 28 ноември 2011 г.

Победа на юношите-старша на "Ботев" Враца

Юношите-старша възраст на „Ботев“-Враца надиграха с 4:2 връстниците си от „Пирин 2001“-Благоевград. Двубоят бе от 17-тия кръг на първенството в елитната група до 19 години и се игра на тренировъчното игрище в спортен комплекс „Христо Ботев“ във Враца. Срещата започна с натиск на домакините. В 8-ата минута фрапантен пропуск направи Димитър Георгиев, който от няколко метра прати топката покрай десния страничен стълб. В 19-ата минута тимът на „Ботев“ пропусна нова възможност. След контаатака топката попадна в Цветомир Ангелов, който стреля опасно от границата на пеналта, но вратарят на гостите Стефан Марков изби. Топката се удари в напречната греда и защитник на „Пирин“ изчисти. Пет минути по-късно след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле Ангелов стреля от непосредствена близост, но топката мина над вратата. В 27-ата минута Цветомир Ангелов бе изведен сам срещу стража на гостите и стреля, но от голлинията бранител на „Пирин“ изчисти топката. Последваха силни минути за тима от Благоевград и голът не закъсня. В 41-ата минута Кирил Мутафчийски стреля от около 30 метра и изненада вратаря на врачани Христо Георгиев за 0:1. Още в първата минута на втората част врачани възстановиха равенството. Димитър Георгиев от малък ъгъл прати топката в мрежата на гостите за 1:1. В следващата атака обаче тимът на „Пирин“ отново поведе. След грешка в отбраната на „Ботев“ топката попадна в Ахмед Адемов, който се разписа за 1:2. След попадението врачанските футболисти се мобилизираха и изравнителното попадение не закъсня. В 52-ата минута Стоянов центрира от корнер и Пенчев с глава вкара за 2:2. В 67-ата минута Радослав Георгиев центрира от дясно и Цветомир Ангелов с глава направи безпомощен вратаря на гостите за 3:2. Четири минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като за втори жълт и респективно червен картон играта напусна Антонио Гайдарски. Въпреки това врачани не се предадоха, а продължиха да атакуват. В 78-ата минута Ангелов получи топката в средата на терена, напредна и от границата на наказателното поле със силен шут оформи крайното 4:2 в полза на „Ботев“-Враца.