Бисквитки

вторник, 20 септември 2011 г.

“АЕЦ Козлодуй” ЕАД стана шампион в Деветата национална работническа спартакиада на енергетиците в България

За девети пореден път спортистите от АЕЦ “Козлодуй” станаха шампиони в националната работническа спартакиада на енергетиците в България, проведена от 14 до 18 септември в к. к. “Св. св. Константин и Елена”. В деветото издание на турнира премериха сили над 950 състезатели в 15 вида спорт. Атомните енергетици категорично оглавиха комплексното класиране със 154 точки, като изпревариха с цели 71 точки втория отбор в класирането – спортистите от “Електроенергиен системен оператор” ЕАД. Трети с 64 точки остана тимът на ЕВН – България.
В отборните състезания по отделните дисциплини представителите на Клуба за физкултура, спорт и туризъм “Първа атомна” спечелиха следните призови места:
•16 златни медала (мини футбол жени, волейбол жени, плажен волейбол мъже и жени, шахмат мъже, тенис на корт жени, теглене на въже мъже и жени, плуване жени, плуване щафета мъже и жени, стрийтбол мъже и жени, лека атлетика жени, плажна борба до 85 кг жени, плажна борба над 85 кг жени);
•6 сребърни медала (шахмат жени, дартс жени, лека атлетика мъже, стрелба мъже и жени, бридж жени);
•7 бронзови медала (тенис на маса жени, бридж мъже, дартс мъже, петанк смесени, плажна борба до 85 кг мъже, плажна борба над 85 кг мъже, волейбол мъже).