Бисквитки

понеделник, 28 октомври 2013 г.

„Ботев“-Враца завърши наравно 1:1 като гост на „Раковски“

Двубоят бе  от 11 кръг на първенството в „Б” професионална футболна група. Първото полувреме завърши при нулево равенството. Двата отбора не създадоха нито едно голово положение и играта се водеше предимно в средата на терена. Десет минути преди края на първата част врачани останаха с човек по-малко, след като за втори жълт и респективно червен картон играта напусна Симеон Мечев. На почивката наставникът на „Ботев“ Тодор Гарев направи две смени. На мястото на Юлиан Ненов влезе ветеранът Илия Илиев, а Николай Николов замени Кирил Иванов. Врачани вдигнаха оборотите, въпреки, че играха с 10 човека и бяха по-активния тим през второто полувреме. В 80-ата минута Радослав Цонев имаше отлична възможност да открие резултата, но пропусна от удобна позиция. Противно на очакванията домакините стигнаха първи до гол. В 82-ата минута след ценриране от корнер Цветан Павлов се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на „Ботев“ за 1:0. Две минути по-късно Илия Илиев изпълни перфектно отсъдения пряк свободен удар и от около 25 метра изравни. Врачани имаха възможност и да спечелят трите точки, но в 88-ата и 90-ата минути Александър Киров сам срещу вратаря пропусна. Така срещата приключи при резултат 1:1. „Не може да сме доволни. Останахме с човек по-малко, а имахме реални шансове за победа. Според мен заслужено срещата приключи наравно, но това не удовлетворява нито нашия отбор, нито този на „Раковски“. Не съм доволен от проспаното първо полувреме и картона на Мечев. През втората част мисля, че надиграхме тима на домакините“, коментира след двубоя старши-треньорът на „Ботев“-Враца Тодор Гарев.

Ботев:  Цветковски, Каменов, Савич, Альошев, Байрев, Велев /65-мин. Киров/, Мечев /40-мин. ч.к./, Ненов /46-мин. Илиев/, Иванов /Н. Николов/, Цонев, Коен