събота, 16 февруари 2013 г.

Втородивизионният „Видима-Раковски“-Севлиево нанесе първа загуба в контролните срещи на „Ботев“-Враца

Момчетата на треньора Димитър Тодоров надиграха като домакини с 2:1 тима от Враца. Футболистите от Севлиево започнаха по-активно мача, като на два пъти Ангел Русев и Атанас Любенов пропуснаха от удобни позиции. Единственото по-опасно положение за „Ботев“ през първата част бе в 33-ата минута. Илия Илиев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Минута по-късно Атанас Любенов бе изведен зад отбраната на „Ботев“ и с техничен удар се разписа за 1:0. Гостите успяха да изравнят едва в 66-та минута. Андрей Атанасов бе изведен отляво и с удар покрай вратаря вкара за 1:1. В последната минута на срещата Мастагаргов оформи крайното 2:1 в полза на „Видима-Раковски“. „Играхме слабо. Някой футболисти ме разочароваха и си гарантираха място на пейката през пролетния полусезон. Имаше и такива обаче, които ми показаха, че имат място в титулярния състав. В понеделник ще има освободени“, заяви след срещата старши-треньорът на „Ботев“-Враца Антони Здравков. Следващата контролна среща за врачани е в петък – 22 февруари срещу „Локомотив“-Мездра. По всяка вероятност двубоят ще се играе във Враца.