сряда, 14 декември 2011 г.

Футболист от Мездра класира "Висла" Краков

Цветан Генков донесе победата с 2:1 на Висла Краков над Твенте в последния ма
от група К и прати своя тим на осминафинал в турнира Лига Европа. Класирането на Висла се случи с помощта и на Одензе, който стигна до 2:2 с късен гол в Лондон.

Лукаш Гаргула откри в 12-ата минута за Висла, преодолявайки съпротивата на Ник Марсман. Третият вратар на Твенте получи шанс за изява, тъй като българският национал Николай Михайлов получи почивка, а вторият вратар - Сандер Бошкер, е контузен.
В 39-ата минута Люк Де Йонг изравни в може би най-красивата ситуация в мача. Защитата на домакините увисна при центириране от дясно, а футболистът на Твенте вкара със задна ножица за 1:1.
Веднага след почивката изгря и звездата на мездренчанина Цветан Генков. Бившият нападател на Локо София получи пас от вратаря на своя отбор Сергей Парейко, надбяга противника си, затвори го с тяло и със следващото движение близо от границата на наказателното прати топката в мрежата.
С общи усилия поляците се опазиха от ново попадение и така стигнаха до скъпоценната победа.