сряда, 29 юни 2011 г.

Оливър Карамелски с медал при електромоделите

В град Сливница завърши първия кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за електромодели. 28 състезатели от 9 клуба се съревноваваха в класовете „Електроформула 1:10”, „Електроформула със сток мотор”, „Електроформула със сток мотор за начинаещи”, „Електроформула 1:12” и „Тимово надбягване”. Състезание стана възможно благодарение на личното дарение на финансови средства от страна на кмета на Община Сливница Георги Георгиев.
Отлично се представи детето-чудо на българския автомоделизъм шест годишния Кристиян Костадинов от Русе, който спечели златото в класовете „Електроформула със сток мотор”и „Електроформула със сток мотор за начинаещи”, а в кралския клас Електроформула 1:10 завърши на 6-то място. От врачанския клуб в състезанието участва Оливър Карамелски, който дебютира при мъжете в клас „Електроформула със сток мотор” и се класира на трето място.
Между другото врачанския пилот взе участие в сътезанието като награда
за успешното завършване на основното си образование във врачанското спортно училище.
На победителите бяха връчени купи, флагчета и грамоти.
Следващото състезание на автомоделистите е на 9-ти и 10-ти юли, когато във врачанския балкан до пещерата „Леденика” ще се проведе първия кръг
от Държавния шампионат в класовете Бъги.