понеделник, 25 април 2011 г.

"Ботевци" от Криводол с домакинска загуба

„Ботев”-Криводол загуби с 0:2 като домакин от „Малеш”-Микрево в мач от 24 кръг на първенството в Западната „Б” група. Още в 7-ата минута Салиф имаше възможност да открие резултата с удар от около 20 метра, но топката премина над напречната греда. Две минути по-късно Борис Петков изведе Салиф сам срещу вратаря, но последният вместо да стреля се засуети и топката му бе отнета от бранител на гостите. В 16-ата минута при едно безобидно положение в центъра на терена Ивайло Кунчев фаулира Георги Жежев и реферът му показа директен червен картон. Въпреки, че останаха с човек по-малко, домакините не се предадоха. В 34-ата минута Алек Манолов от пряк свободен удар имаше възможност да открие резултата, но би право в ръцете на вратаря на „Малеш”. В 43-ата минута след разбъркване в наказателното поле Мартин Станков стреля от непосредствена близост, но Маринов се намеси убедително и спаси. В 57-ата минута Петър Петров от границата на пеналта изпрати страхотен шут, но Василев със сетни сили изби в корнер. Десет минути по-късно Папазов центрира от дясно и Петър Петров от малкото наказателно поле прати топката над вратата. В 68-ата минута Благой Станков центрира от фаул и Лъчезар Дафков с глава прати топката в мрежата за 0:1. В 73-ата минута Сакаджийски бе изведен зад защитата на домакините и стреля, но Маринов спаси. Четири минути преди последния съдийски сигнал Светослав Саватов бе изведен зад защитата на домакините и направи безпомощен вратаря на „Ботев” за крайното 0:2.

След мача старши-треньорът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов каза: „Много трудно се говори след такъв мач, който на практика свежда до мининум шансовете ни за оставане в групата. Започнахме мача добре и до изгонването на Кунчев владеехме инициативата. Имахме някой положения, които обаче не отиграхме по най-добрия начин. Според мен червеният картон предреши изхода от срещата. Искам обаче да поздравя момчетата за мъжеството и характера, който проявиха. Независимо, че загубихме мача мисля, че и с 10 човека имахме положения за отбелязване на гол. За съжаление допуснахме грешка от центриране пред нашата врата и противникът откри резултата. Опитахме се с включването на повече нападатели да търсим някакава промяна, но се получи хаос в играта ни и загубихме мача. Според мен, с риск да прозвучи смешно, тимът на „Малеш” не ни превъзхождаше. С червения картон съдията определи крайният изход на мача”.

„Ботев”-Криводол:Маринов, Димитров /капитан/, Ефремов, Ивов, Каменов /ж.к., 77-Върбанов/, Кунчев /16-мин. ч.к./, Петков, Манолов, П. Петров /73-Анг. Петров/, Чирпанов /46-Папазов/, Салиф
„Малеш”-Микрево: Василев, Дафков, Стоянов /85-Шекеров/, Бл. Станков, Зюмбулев, Ташев /33-Райков-ж.к./, Атанасов /капитан/, Жежев, Сакаджийски, Симеонов /70-Саватов/, М. Станков
Гл. съдия: Георги Димитров-София
Помощници: Стоян Владимиров, Димитър Павлов-София