понеделник, 15 септември 2014 г.

ДВА ЗЛАТНИ И ДВА СРЕБЪРНИ МЕДАЛА ДОНЕСЕ ОТБОРЪТ НА ВиК ВРАЦА ОТ НАЦИОНАЛНАТА СПАРТАКИАДА НА РАБОТЕЩИТЕ ВЪВ ВиК СЕКТОРА В БЪЛГАРИЯ

„В и К“ ООД гр. Враца взе участие в поредната Единадесетата национална работническа спартакиада на работещите във ВиК сектора в Република България, която се състоя от 8 до 14 септември 2014 г. в комплекс  „Св. Св. Константин и Елена“ гр. Варна. Официален гост на събитието беше лидера на КТ „Подкрепа“ д-р Константин Тренчев. 760 участника от 36 ВиК -дружества в страната се състезаваха в шест вида спорт: мини футбол (мъже), плажен волейбол (мъже и жени), теглене на въже (смесени отбори), дартс (мъже и жени индивидуално), тенис на маса (мъже и жени индивидуално) и шахмат (мъже и жени индивидуално). Спортистите от водоснабдителното дружество спечелиха два златни и два сребърни медала и трето място в отборното класиране. За шести път от началото на работническите игри, ВиК Враца стана шампион при минифутбола. В оспорван двубой на финала врачани доказаха за пореден път, че са най-добрите и победиха отбора на „Софийска вода“ АД. За най-добър голмайстор на турнира с 14 точни попадения в противниковата врата бе отличен Цветко Иванов от район Враца, а Венимир Бенчев от район Козлодуй получи специална награда за най-добър вратар. Вторият златен медал за дружеството беше спечелен в дисциплината теглене на въже - мъже и жени. В дисциплината дартс - жени Цветелина Нинова взе отличие за второ място, а Геомил Иванов спечели сребърен медал на тенис на маса при мъжете.   Единадесетата Национална работническа Спартакиада за ВиК-дружествата в страната бе организирана от Съюза на ВиК-операторите в Република България, Национално-представените синдикати в бранша КНСБ и „Подкрепа“ и се проведе със финансовата подкрепа на 14 фирми - спонсори.      Снежка Петкова PR ВиК Врац