събота, 1 март 2014 г.

„Ботев“-Враца претърпя поражение при гостуването си на „Марек“ в Дупница

Двубоят бе от 14 кръг на първенството в „Б“ група и се игра на стадион „Бончук“. Срещата започна отлично за момчетата на треньора Бойко Величков, които откриха резултата в 26-ата минута. След контраатака новото попълнение на врачани Даниел Васев се разписа за 0:1. До края на първата част играта бе равностойна, но до нови попадения не се стигна. Второто полувреме започна с натиск на домакините от Дупница, които изравниха в 49-ата минута. Всичко в мача вървеше към логично равенство, когато в даденото от съдията Димитър Буров продължение Еньо Кръстовчев с глава прати топката в мрежата на „Ботев“ за крайното 2:1.  „Стояхме доста добре на терена. Момчетата хвърлиха много сили в мача. Тактически изпълниха това, което ние като треньорско ръководство искахме от тях. Успяха да опазят най-добрия им футболист Еньо Кръстовчев до 92-ата минута, когато той отбеляза победния гол. Жалко, че не успяхме да вземем поне точка от този двубой. Имахме желание за победа“, коментира след мача старши-треньорът на врачани Бойко Величков. След тази загуба отборът на „Ботев“ заема 12 място във временното класиране с актив от 14 точки. В следващия кръг от първенството врачани са домакини на „Витоша“-Бистрица. Срещата ще се играе на 9 март от 15.30 часа.