понеделник, 8 юли 2013 г.

Плувно лято в село Баница

Традиционно състезание по плуване сложи началото на  плувно лято` 2013 в село Баница. Организатори на събитието бяха Община Враца и кметът на селото Любен Нинов. Бурята, разразила се половин час преди определения за откриване час, не разубеди най-страстните привърженици на „синия спорт”. Десет  бяха желаещите да покажат плувните си умения в минералните води на басейна. Най-малките участници  - 4-годишната Александра Кънчева и 5-годишният Витан Стимчев, дадоха старт на състезанието в детския басейн. Главният съдия Галя Василева  раздели състезателите в две възрастови групи – до 14 години и над 14 години. При по-големите пръв до финала стигна Мирослав Веселинов от Враца, следван от съгражданина си Бисер Николаев и Георги Методиев от с. Баница. Миналогодишният победител в надпреварата - Стилян Николов от Баница, се включи в друга серия извън класирането и завърши трети.  При по-малките първи финишира Божидар Божидаров от Враца, следван от Кристиян Иванов от Баница и Денислав Иванов от Враца.
Организаторите бяха подготвили медали, флагчета и предметни награди за всички участници. Наградите от името на община Враца раздадоха спортните експерти Галя Василева и Никола Кънчев и кметът Любен Нинов.
Изграденият преди 42 години 25-метров басейн е реконструиран преди девет години и оттогава всяко лято събира много жители и гости на селото. В спортния комплекс има още игрища за волейбол, футбол на малки врати, детски басейн и заведение с място за отдих.