четвъртък, 1 март 2012 г.

Грациите от Мездра донесоха медали от Украйна

Три медала се спечелиха грациите от Мездра в седмия Международен турнир „Златен лъв“. Надпреварата се проведе от 24 до 28 февруари в Львов-Украйна. В първентвото участваха гимнастички от България, Украйна, Русия, Молдова, Полша, Словакия, Словения и Словения. От българска страна се представиха единствено възпитаничките на Лили Николова от клубАнелия“-Мездра. Съчетанията на турнира бяха само индивидуални. При най-малките до 5 години отлично се представи Калина Илиева, която се окичи с бронзовия медал. Също на трето място, но в надпреварата до 7 години се класира Евгения Върбева. В шампионата при 8-годишните клуб „Анелия“-Мездра бе представен от две гимнастички. След отлично изиграване на съчетанията си без уред и топка Емили Стоянова спечели златния медал, а Велина Венциславова остана на шесто място. С три грации се включи мезренският клуб в турнира при 9-годишните на топка и без уред, където бе и най-многобройната група участнички. Денислава Георгиева се нареди на пета позиция. Екатерина Костова е девета, а Виолета Миловска се класира на 11-то място. В същата възрастова група, но на топка и въже честта на клуб „Анелия“ защитаваха две състезателки. Тихомира Бонева се класира на четвърто място, а Божидара Върбева е шеста. Единствената участничка при девойките бе Натали Цолова, която се нареди на седма позиция на топка и бухалки.

На нимката: От ляво на дясно-Калина Илиева, Велина Венциславова, Евгения Върбева, Емили Стоянова, Екатерина Костова, Тихомира Бонева, Денислава Георгиева, Виолета Миловска, Божидара Върбева