сряда, 9 ноември 2016 г.

Отбелязаха Празника на Българската Полиция

СК“Спартак-Враца“ и врачанските полицай отбелязаха Празника на Българската Полиция  - 08 ноември със традиционен турнир по стрелба с голямокалибрен пистолет. Състезанието се  проведе в стрелбището при учебно тренировъчен комплекс „Дъбника„ към ОД на МВР – Враца. Служителите на реда в областта представиха уменията си в стрелбата чрез участието на единадесет отбора от полицейските управления в област Враца и гостите от поделение № 54990 на МО. В дисциплина от т.нар „практикъл шутинг“ и изключително интересно дефанзивно упражнение сили премериха 23 състезатели, като във отборната надпревара първо място спечели отбора на РУ АЕЦ-Козлодуй в състав Ивайло Флоров  и Румен Николов със 107 точки. Ивайло Флоров е републикански шампион по полицейска стрелба за 2016г., което безцеремонно доказа през юни в гр.Варна.
Второ място зае отбора на РУ – Враца в състав Николай Милушев и Дилян Добрилов със 89 точки, а трето място спечелха антимафиотите от отбора на Сектор БОП-Враца, Монтана в лицето на Катя Василева и Петър Мишев.
В индивидиуалната надпревара шампион заслужено стана Ивайло Флоров, на второ място е съотборника му Румен Николов, а третото място спечели Данаил Дончев от РУ – Бяла Слатина. В женската надпревара медала за първо място спечели Катя Василева, следвана от новото попълнение в отбора на СК „Спартак – Враца“ Ива Иванова, а трета остана  Десислава Иванова.
Добро представяне направиха двата отбора на военнослужещите от  поделение  № 54990 в град Враца, като сержант Бисер Газдов  грабна приза за най – добра група от попадения в мишена за целия турнир.
Наградите на победителите бяха връчени от Председателя на СК  „Спартак – Враца, комисар Боян Тасков и командира на поделение № 54990 подполковник Крайнов, с вещата асистенция  на секретаря на спортния клуб - Дамян Петров.
За пореден път състезанието на врачанските полицаи мина в празничен дух и  при изключително спортсменска атмосфера.