петък, 6 юни 2014 г.

Пазарджик бе златен за автомоделистите

30 състезатели от 7 отбора в страната взеха участие в Републиканското първенство по автомоделизъм  за ученици. Мероприятието бе заключителен етап от Националните ученически игри 2014 г. Отлично се представи отборът на СТМК Враца с треньор Огнян Филипов и механик Кристиян Крумов, които се завърнаха с 4 златни и три сребърни медали, а и за пореден път спечелиха категорично първото място в отборното класиране. Боби Иванов спечели два златни медала в класовете „електроформула” и „електроформула със сток мотор”, завоюва и второ място в клас „фигурен”. Александър Димитров е първи в клас „Фигурен” и втори в клас „електроформула”. Ванина Крумова триумфира в клас „Автомодел с електродвигател”, а Мирослав Димитров завърши на второ място в клас „електроформула със сток мотор”.