Бисквитки

понеделник, 19 май 2014 г.

Новите републикански шампиони по шах за 2014 г.

На 18 май в гр. Козлодуй наградиха победителите в 78-то Държавно индивидуално първенство по шахмат за мъже и 63-то за жени.
“Благодаря, че показахте професионализъм и честна игра. Надявам се да се виждаме тук отново!” – с тези думи на Светлана Генова, главен съдия на турнира за жени, започна награждаването на най-добрите шахматистки на България. Наградите връчи проф. Пламен Моллов – бивш вицепрезидент на Българската федерация по шахмат.
Купите и медалите при мъжете поднесе изпълнителният директор на “АЕЦ Козлодуй” ЕАД и председател на организационния комитет Иван Генов, при което поздрави състезателите за мъжката борба, каквато имаше и при мъжете, и при жените.
Шампиони на България по шах станаха Ива Виденова от клуб “Локомотив 2000” (Пловдив) и Кирил Георгиев от клуб “Локомотив” (София).
Крайното класиране на всички участници в двата турнира може да видите на интернет сайта на федерацията: http://www.chessbg.com/