Бисквитки

неделя, 6 април 2014 г.

„Ботев“- Враца записа най-убедителната си победа

„Ботев“- Враца записа най-убедителната си победа от началото на първенството, след като надигра с 5:1 „Ботев“- Гълъбово. Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха с 1:0 още в 4-ата мин. Руслан Куанг центрира и Джоуниет Али в опита си да изчисти топката си отбеляза автогол. В 13-ата мин. Владислав Романов можеше да удвои преднината на врачани, но ударът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Пет минути преди края на първата част Даниел Добриков възстанови равенството. Футболистът получи пас от дълбочина и след грешка на Симеон Иванов и Веселин Цветковски с прехвърлящ удар прати топката в мрежата за 1:1. В 45-ата минута Владислав Романов центрира и Даниел Васев с глава се разписа за 2:1 в полза на „Ботев“-Враца. Второто полувреме започна отново с натиск на врачани и голът не закъсня. В 57-ата мин. Илия Илиев подаде към идващия на скорост Едуардо Дзита, който с топовен изстрел не даде никакъв шанс на вратаря на гостите за 3:1. В 73-ата мин. Куанг с параболичен пас изведе Романов, който с удар покрай вратаря вкара за 4:1. Крайното 5:1 оформи Йордан Апостолов в последната минута на мача след асистенция на Романов.