Бисквитки

понеделник, 21 май 2012 г.

Автомоделистите ни се върнаха с 4 медала от София

В събота и неделя на асфалтовата площадка в частно училище „Лотос” в столицата се проведе Първия кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за моторни модели.
27 пилоти от 7 клуба от цялата страна се съревноваваха в класовете „Нитро”, „Нитро с пулстартер”, „Формула 2” и „Формула 5”.
В клас Нитро с пулстартер” шестокласничката от СОУ”Христо Ботев”Цветелина Генчева спечели бронзов медал, а в клас „Нитро” осмокласника от ПМГ Враца Кристиян Крумов завоява сребърен медал, а трети се класира друг врачански пилот Виктор Робев. В кралския клас”Формула 2” Мартин Дамянов от СТМК Враца се пребори за бронзовия медал, а втори се класира козлодуйския ас Марио Вутов.
В този клас з.м.с. Дамян Петров получи сериозна повреда, но се добра до четвъртото място.
Победителите бяха наградени с флагове и грамоти.
Следващото състезание е на 1 и на 2 юни, когато в гр.Сливница ще се проведе Републиканското първенство за деца.