понеделник, 22 август 2011 г.

Още пет медала украсиха витрината на автомоделистите ни

28 пилоти от 8 клуба мериха сили във втория кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за радио модели с ДВГ, който се проведе през почивните дни във Враца.
Пилотите се съревноваваха в класовете „Нитро”, „Нитро с пулстартер”, „Формула 2” и „Формула 5”.
След като в събота пилотите се бориха за място във финалната решетка, организаторите проведоха в късния слетобяд 20-сет минутен финал в клас „Нитро с пулстартер”. През цялата гонка доминираше врачанския пилот Росен Ралчовски, който навъртя 47 обиколки и заслужи златото, следван от дебютантка Цветелина Генчева от Враца, която с постижение 25 обиколки заслужи среброто, а трети се класира Калоян Кокошаров от „Ориндж тим” София, който завърши със 17 обиколки.
В неделя много оспорвано завърши 45-минутната финална гонка в клас „Нитро”. С по-малко от секунда разлика златото грабна Кристиян Вражилов от „Стелди R” София с постижение 142 обиколки и 07.885 сек пред врачанския пилот Росен Ралчовски сьщо със 142 обиколки и 08.554 сек., а трети се класира Васил Василев от „Хоби Дик” София.
В кралския клас „Формула 2” Кристиян Вражилов от „Стелди R” София спечели второ злато с резултат 163 обиколки пред Дамян Петров от Враца със 161 обиколки, а трети завърши Христо Енчев от „Хоби Дик” София с резултат 155 обиколки.
В последния финал в клас „Формула 5” победи Станимир Иванов от „Хоби Дик” София, който в 30-сет минутния финал постигна 83 обиколки, пред Николай Петров от Варна със 32 обиколки, а трети след множество технически повреди завърши Дамян Петров от Враца сьс 14 обиколки.