понеделник, 9 юни 2014 г.

10 медала за врачанските автомоделисти

Във Враца завърши състезанието Гранд при България и втори кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за модели с ДВГ. Мероприятието бе под шефството и за наградите на Община Враца. Отлично се представиха състезателите от СТМК Враца, които допълниха богатата си колекция с 10 нови медала, от които 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови. Златни медали спечелиха Николай и Александър Георгиеви в класовете „Електроформула” и „Електроформула със сток мотор”, Росен Ралчовски в клас „Нитро” и Мартин Дамянов в кралския клас „Формула-2”. Със сребърни медали завършиха Атанас Георгиев в клас „Електроформула”, Николай Георгиев в клас „Електроформула със сток мотор” и Кристиян Крумов в клас „Формула-2”, а бронзови медали Александър Димитров в клас „Електроформула”, Атанас Георгиев в клас „Електроформула със сток мотор” и Виктор Робев в клас „Нитро”. Врачанския ас Дамян Петров получи повреди в класовете „Формула 2” и „Формула 5” и отпадна от борбата за медалите. В състезанието взеха участие 28 състезатели от 7 клуба в страната.