неделя, 23 март 2014 г.

„Ботев“-/ Враца/ надигра с класическото 3:0 тима на „Пирин“ -/Разлог/

През всичките 90-сет минути на мача по-дейни на  терена бяха врачанските футболисти.  През първата част обаче момчетата на Бойко Величков се надпреварваха да грешат в завършващата фаза на атаката. В 18-ата минута Рангелов опита далечен удар, но топката мина покрай вратата. Три минути по-късно Владо Иванов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Рангелов от непосредствена близост прати топката покрай левия страничен стълб. В 30-ата минута Рангелов имаше отлична възможност да изведе домакините напред в резултата, но ударът му от границата на пеналта срещна напречната греда.  След почивката треньорът на „Ботев“ пусна в игра тежката артилерия в лицето на Илия Илиев и Тихомир Найденов и резултатът не закъсня. В 56-ата минута Илиев центрира от фаул, а бранителят Симеон Иванов се извиси над всички и с  глава прати топката в мрежата за 1:0. В 73-ата минута Илиев стреля, вратарят на гостите Цветан Тодоров не можа да изчисти добре топката и тя попадна в Найденов, който със силен шут удвои преднината на домакините. Пет минути преди последния съдийски сигнал отборът на „Ботев“ остана с човек по-малко на терена след като за втори жълт и респективно червен картон играта напусна  Светослав Валериев. Гостите се възползваха от тази ситуация и само минута по-късно пропиляха най-чистото си положение в мача. Руйчев бе изведен сам срещу вратаря Цветковски, но от непосредствена близост прати топката в аут. В 90-ата минута след контраатака Тихомир Найденов оформи крайното 3:0 след асистенция на Романов.