неделя, 15 декември 2013 г.

Tурнир по художествена гимнастика „Коледни звездички”

130 грации от 10 клуба взеха участие в деветото издание на Международния турнир по художествена гимнастика „Коледни звездички”. Надпреварата, която бе за деца от 5 до 11 години се проведе в спортния салон на СОУ „Христо Ботев” в Мездра. Вместо традиционните индивидуални и ансамблови изпълнения, малките грации мериха сили в мини ансамбли с по 2 или 3 състезателки. За първото място в отделните възрастови групи на килима се представиха гимнастички от: „Андромеда“-Виена, „Грюен вайс“-Падерборн, „Алегро“-Търговище, „Етър-Елит“-Велико Търново,“ Елит“-Стара Загора, „Левски Триадица“-София, „ВИП“-Раднево, новосформираните клубове в Гълъбово и „Локомотив-Елеганс“-Горна Оряховица, както и домакините от „Анелия“-Мездра с президент Лилия Николова. Специален гост на турнира бе международният арбитър Нина Алексиева, която бе главен съдия на състезанието. Грациите от железничарския град завоюваха три златни и едно бронзово отличие. При двойките до 8 години без уред на първо място се класира тандемът Калина Илиева и Силвия Събкова от клуб „Анелия“. В същата възрастова група, но при тройките съотборничките им Виктория Захариева, Валерия Захариева и Гергана Драгомирова също се окичиха със златните отличия. В надпреварата при 10-годишните тройки, които мериха сили в съчетания без уред и с въже, за златните медали без конкуренция бяха Емили Стоянова, Велина Венциславова и Даниела Красимирова, които заслужено спечелиха златните медали. Виолета Миловска, Каролина Тошева и Александра Захариева участваха при тройките до 11 години на съчетания без уред и на уред по избор. Възпитаничките на Лили Николова, Цветелина Цинцарска и Христинка Стоянова се класираха на трето място. В тази възрастова група шампионки станаха грациите от СКХГ „Гълъбово“. При най-малките 5-6 години на двойки в Международна категория победи тандемът на „Елит“-Стара Загора, а в Републиканска категория ансамбълът на „Алегро“-Търговище. В същата възрастова група, но при тройките шампионки отново станаха грациите от Търговище. При 7-годишните двойки със златните отличия се окичиха грациите от Гълъбово, а при тройките – вторият отбор на „Левски-Триадица“. Купата за комплексен победител в деветото издание на Международния турнир „Коледни звездички“ спечели клуб „Алегро“-Търговище. Наградата за най-малък участник бе връчена на 5-годишната Ирен Халил от клуб „Елит“-Стара Загора. Сред  зрителите в спортния салон на СОУ „Христо Ботев“ в Мездра бе футболната легенда Божидар Искренов, който придружаваше грациите от Стара Загора и Раднево.