неделя, 23 януари 2011 г.

„Ботев”-Криводол и „Спортист”-Своге завършиха наравно 1:1 в контролен мач

Двубоят се игра на стадион „Септември” в с. Краводер. В 18-ата минута символичните домакини имаха възможност да открият резултата, но стражът на гостите спаси удар на Алек Манолов. В 22-ата минута след грешка в отбраната на „Ботев” Симеон Атанасов бе изведен сам срещу вратаря Данов и хладнокръвно отбеляза за 0:1. В следващата атака гостите имаха нова  възможност за гол, но Данов се намеси убедително и спаси удара на Атанасов. В 31-ата минута Петров стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря Годжев. Две минути по-късно Стоян Тодоров събори в наказателното поле Петров и реферът Красимир Йосифов не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Боян Данов, който не сгреши за 1:1. Пет минути преди края на първото полувреме Дочев стреля от далеч, но топката премина на сантиметри над напречната греда. През втората част наставниците и на двата отбора направиха редица смени. Футболистите на „Спортист” създадоха по-чисти положения за гол, но не съумяха да ги реализират. В 81-ата минута Деян Борисов стреля опасно от 2-3 метра, но от голлинията изчисти Симеон Гачовски. Така двубоят завърши при резултат 1:1. Следващата контролна среща на „Ботев”-Криводол е на 26 януари. Момчетата на Иван Ценов гостуват на „Чавдар”-Бяла Слатина. Двубоят започва от 14.00 часа.
„Полезна контрола, както за нашия отбор, така и за гостите. Получи се един добър мач за нивото на подготовка, в което се намираме. Нашият отбор определено показа по-добра игра в сравнение с мача срещу „Левски”-Елин Пелин. Имаше старание от всички футболисти. Лошото е, че не успяхме да реализираме чисти положения, които създадохме  особено през първото полувреме. Въпреки това съм доволен от показанато и така искам да виждам нашия отбор във всички мачове”, коментира след мача наставникът на „Ботев”-Криводол Иван Ценов
„Ботев”-Криводол: Данов, Милчев, Димитров, Филипов, Каменов, Манолов, Дочев, Танев, Ефремов, Петков, Петров /Маринов, Кунчев, Иванов, Ценов, Пантев, Гачовски/